niedziela, 15 kwietnia 2012

Podsumowanie weekendu

Od piątku od 17 do dzisiaj do 17 trwał mój weekend na odwyku, bez internetu, telewizora. Kable były pochowane i basta. Gdybym miała maszynę do pisania to nawet bez komputera. Jednak czas biegnie nieubłaganie i muszę pisać pracę magisterska, co by w pewien piękny czerwcowy dzień otrzymać tytuł Magazyniera Roku...no z tym Roku to przesadziłam, ale zostać Magazynierem to jak najbardziej.

Jako, że nie korzystałam z dobrodziejstw technologicznych, miałam trochę czasu, żeby gdzieś pomiędzy jedną, a druga stroną pisania, gotować, czytać książki itp. Uczucie wyzwolenia było bezcenne. Postanowiłam robić sobie takie dni częściej.

Teraz jednak do rzeczy, w końcu jest to blog o gotowaniu. :)

Dwa rodzaje makaronu, resztka warzyw na patelnię i sos musztardowo-chrzanowy. Żeby nie było niedomówień...także resztka. :)


Sałatka z miksu sałat, ser feta, rzodkiewka oraz sos a la vinegret.


Tosty z pesto verde i avocado. Do tego jabłko i zielona herbata, czyli śniadanie w niedzielę.

Poza tym oprócz tego beztechnologicznego weekendu, postanowiłam ogłosić ostatnie dwa tygodnie kwietnia wegańskim czasem. Dlatego wyjadłam wszystko co było z mlekiem krowim, jajkami. Przez dwa tygodnie będę weganką. Dlaczego? Ponieważ czuję taką potrzebę. Czuję także potrzebę wsłuchania się w mój organizm. Po tym okresie zadecyduję czy weganizm to już na stałe czy po prostu ograniczę do minimum nabiał, jajka.

2 komentarze:

  1. Właśnie, praca magisterska... Też muszę kable odłączyć, bo to wciąga i w końcu będę się bronić w październiku... Pozdrawiam i życzę motywacji - mam z nią problem - jakieś rady?:P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Odłączyć internet, puścić dobrą muzykę, ale raczej spokojną, siąść dupskiem na łóżku razem z komputerem, obłożyć się książkami i wywiesić kartkę na drzwiach z napisem: "Przeszkadzać tylko w razie wybuchu III wojny światowej albo przegranej Jastrzębskiego Węgla w meczu o 3 miejsce!" :] Gwarantuje działa! Połowa rozdziału napisana w dwa dni! :)

      Usuń

drukuj